Nasi Specjaliści

    Od samego początku naszego funkcjonowania, chcieliśmy zapewnić naszym przyszłym klientom, coś z czym do tej pory w Polsce nikt się nie spotkał. Usługę, która jest absolutnie nie powtarzalna i unikatowa i tak jak wspominamy bardzo często, napisać rozdział o tworzeniu żłobków - całkowicie od nowa. Jako rodzice dzieci w wieku żłobkowym często sami borykaliśmy się z problemem wiedzy na temat odpowiedniego specjalisty, jego dostępności czy w ogóle - jego obecności na naszym terenie. Często słyszeliśmy, że aby porozmawiać z kimś kompetentnym należy udać się gdzieś bardzo daleko. Okazuje się jednak, iż na naszym podwórku (tak nam się wydawało od samego początku!), funkcjonuje masa wspaniałych ludzi, nie tylko ze świetnym wykształceniem i kursami, ale przede wszystkim cudownych ludzi z unikatowym podejściem! A jak wiadomo, z takimi Nam po drodze! Dlatego, Nasza usługa daje Wam, drodzy Rodzice możliwość kontaktu i skorzystania z usług tych świetnych osób - specjalistów najwyższej klasy w swoim fachu - na Naszym terenie i w naszej okolicy! Zobaczcie sami!

Joanna Szruba - Fizjoterapia na poziomie światowym!

Jestem fizjoterapeutką zajmującą się profilaktyką i stymulacją rozwoju psychoruchowego niemowląt i dzieci z wszystkimi zaburzeniami rozwojowymi. W swojej pracy zajmuję się:
Wspieraniem młodych rodziców – Instruktaż pielęgnacyjny noworodka w tym dziecka przedwcześnie urodzonego, Rehabilitacją niemowląt i dzieci wg koncepcji NDT Bobath (wcześniactwo, zaburzone napięcie mięśniowe, asymetria różnego pochodzenia, dysplazja bioder, mózgowe porażenie dziecięce, inne wady rozwojowe pochodzenia neurologicznego, wady postawy i problemy ortopedyczne).
Kilka słów o moim doświadczeniu:
W czasie studiów odbyłam praktyki w wielu szpitalach. Do najważniejszych należą praktyki w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu oraz Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 we Wrocławiu - OIOM dziecięcy.
Od września 2012 roku pracuję w Centrum Rehabilitacyjno - Edukacyjnym dla Dzieci , gdzie nabyłam doświadczenia w swoim fachu pracując w wyspecjalizowanym zespole terapeutycznym. Następnie uczyłam się od samych dzieci i ich rodziców. Chcąc spełniać oczekiwania rodziców, a przede wszystkim ich podopiecznych przeszłam liczne kursy i szkolenia. Do najważniejszych należy dwumiesięczny Kurs NDT Bobath , pozwalający mi pracować z dziećmi z ciężkimi zaburzeniami neurologicznymi, ortopedycznymi, z dziećmi z chorobami genetycznymi oraz z wadami postawy. Następnie zaliczyłam kolejny stopień kursu NDT Bobath Baby, uprawniający mnie do pracy z niemowlętami, w tym wcześniakami z różnymi zaburzeniami rozwoju psychoruchowego. Po drodze przeszłam inne kursy, dzięki którym uczyłam się HOLISTYCZNEGO podejścia do moich pacjentów. ❤
Zdaję sobie sprawę, że problemy rozwojowe czy choroba dziecka wiąże się z ogromnym stresem zarówno dla rodziców jak i samego dziecka. Robię wszystko by moja terapia była przede wszystkim skuteczna ale staram się również by była przyjazna dla dziecka i pomocna dla rodziców. ❤

JOLANTA KWIATKOWSKA - Położnictwo to jest to!

    Z zawodu i zamiłowania jestem położną. Ukończyłam Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach. Na co dzień pracuję w Beskidzkim Centrum Onkologii im. Jana Pawła II w Bielsku Białej na oddziale ginekologiczno - położniczym, włącznie z blokiem porodowym. Odwiedzając kilka razy w tygodniu Żłobki w Sadzie, poświęcam czas na pielęgnacje dzieci, ich stan zdrowia i przede wszystkim obserwuję to czy prawidłowo się rozwijają, bardzo chętnie towarzysze im również w zabawach.

Dzieci to nasza przyszłość wiec dbam o ich prawidłowy rozwój i uważam, że jest to absolutnie ważny temat. Po pracy można mnie spotkać na stokach narciarskich lub na rowerze.

Magdalena Rzepka - Psi świat :)

    Z wykształcenia jestem ratownikiem medycznym, po 12 latach pracy w Bielskim Pogotowiu Ratunkowym na chwilkę wysiadłam z karetki. Odpoczywam od ratownictwa ale nie żegnam się z nim bo podobno ratownictwo ma się w sercu do końca życia. Dogoterapię prowadzę od 2011 roku, wtedy też założyłam FlatTeam. Obecnie mam 3 pieski, LORKE, Verbę i Hachika wszystkie ukończyły i zdały egzamin na psiego terapeutę w najlepszej w Polsce szkołę dla psów Prestor w Katowicach. Ukończyłam tez kilka kursów związanych z dogoterapią i rozwojem dzieci. Prywatnie jestem żoną dzielnego strażaka Michała i mamą trójki dzieci -  Majeczki, Dawida i Jakuba. W naszym domu oprócz psów, mieszka także kotka Czesława, królik Bolek i ok. 30 rybek. Prywatnie bardzo kocham czytać książki, zwiedzać Polskę i jeździć na koncerty zwłaszcza rockowe.

Zapraszam Was na zajęcia ze mną i moimi psimi przyjaciółmi. Jestem pewna, że spędzimy razem cudowne chwile.

RADOSŁAWA SAPETA - Doula jedyna w swoim rodzaju!

   Dzieci, ich prawidłowy rozwój i wychowanie to całe moje życie, mając na uwadze rozwój tych niezwykle ważnych dla mnie prywatnie, ale i dla naszego regionu umiejętności i biorąc pod uwagę, że jest to moja pasja, zdecydowałam się w 2017 roku na ukończenie prestiżowego kursu DOUL w Warszawie. Widząc ogromny potencjał, możliwości rozwoju oraz przede wszystkim zaangażowanie ludzi w projekt Żłobków w Sadzie, zdecydowałam, iż podejmę z Nimi współpracę na wyłączność.

Prywatnie jestem mamą szóstki dzieci i wielu wnucząt, uwielbiam podróże, którym poświęcam sporo swojego czasu, oraz czytanie przy kominku.

20200201-20200201-DSC03914.jpg

WIESŁAW PIĄTEK - Trening czyni mistrza!

    Jestem certyfikowanym trenerem personalnym. Jest to moja największa pasja która z czasem przerodziła się również w pracę. A jak wiadomo, kto kocha swoją pracę, ten nie przepracuje już nigdy ani jednego dnia :)

Legitymowany kurs trenera personalnego, kurs aktywna mama dla kobiet w ciąży i po ciąży, przeróżne kursy dietetyczne i uczestnictwo w konferencjach fitness certyfikowanych PEI to tylko część z moich kwalifikacji.

Dla Was drodzy rodzice, a w szczególności mamy, poprowadzę zajęcia indywidualne oraz grupowe, pomogę Wam wrócić do formy po porodzie, wspólnie wyleczymy wasze stare i nie doleczone kontuzje, oraz ułożymy plan żywieniowy! A wszystko to w super atmosferze i przy dobrej muzyce! Będziemy się dobrze bawić i transformować nie tylko nasze ciała, ale i dusze! A to wszystko we wnętrzach Żłobków w Sadzie i Centrum Dziecka i Rodziny!