top of page

Dlaczego My?

DSC_8053.jpg
Często w rozmowach z Państwem poruszamy temat tego, iż gwarantujemy Państwu usługę nie dostępną nigdzie indziej. Od samego początku naszej działalności, już na etapie pomysłu, pomyśleliśmy, że stworzymy coś, czego do tej pory nie było, nie tylko na terenie południa Polski, ale nawet w całym kraju czy za granicą.  Chcieliśmy zdefiniować na nowo pojęcie żłobka - stworzyć to wszystko od nowa, nie opierając się na starych ramach, tego jak do tej pory tego typu instytucje funkcjonowały przez lata, tak aby każdy rodzic i jego dziecko każdego dnia, wychodzili z naszych progów nie tylko zadowoleni ale i spokojni o dzień kolejny. Sami jesteśmy rodzicami dziecka w wieku żłobkowym i mamy swoje wymagania, wiedząc, że takich osób jest dużo więcej i podróżując po całym świecie, mając okazję zobaczyć jak żłobki funkcjonują nie tylko w Europie, ale i znacznie dalej - Dajemy Wam, Rodzice, Coś czego nie ma nigdzie indziej!
 
    Jednym z najbardziej podstawowych i najważniejszych elementów naszej pracy z najmłodszymi dziećmi jest kontakt z naturą. Nasze placówki umiejscowione są w przepięknych okolicach, z cudownymi widokami. Zadbaliśmy o to, aby nasi podopieczni mieli w nich kontakt ze zwierzętami (prowadzimy własne zagrody), roślinami, oraz spędzali na łonie natury maksymalnie dużo czasu przez cały rok. Jesteśmy pewni, że warunki, które stworzyliśmy dla Państwa, są tak unikatowe, że nie znajdziecie ich nie tylko nigdzie w Polsce, ale i w Europie. Nasze starania zostały docenione i od maja 2020 Nasze placówki jako jedyne w Polsce (!) i jedne z dosłownie kilku w Europie znajdują się na liście placówek zrzeszonych w NATURAL START ALLIANCE. Jest to bardzo prestiżowy program, który skupia instytucje, w których dzieci od najmłodszych lat obcują z naturą, uczą się szacunku do zwierząt i roślin, a także o tym jak się nimi opiekować, oraz obcują z nimi przez 4 pory roku w maksymalnym, aktywnym wymiarze czasu!
naaee-logo-rev.png
NS-Logo-Rev.png
20200419_182754 (1).jpg
IMG-20200515-WA0092 (1).jpg
94042442_854211288388819_181525792467556
 
 Żłobek to instytucja diametralnie inna niż przedszkole. Musimy dać państwa dziecku warunki jak najbardziej zbliżone do tych, które dziecko posiada w domu rodzinnym. Tak aby, zapewnić mu możliwie najlepsze warunki do rozwoju. Nie wolno nam zapominać także o rodzicach, tylko i wyłącznie wtedy kiedy państwo jesteście spokojni i wiecie, że dziecko jest pod najlepszą opieką, możecie skupić się na własnym rozwoju.
To co nas wyróżnia to doskonałe przygotowanie do pełnienia misji opieki nad państwa dzieckiem oraz pełne poświęcenie wobec naszej pracy, wiemy jak to robić, ponieważ oprócz doskonałego wykształcenia, przygotowania i doświadczenia sami jesteśmy rodzicami dzieci w wieku żłobkowym. Każdy szczegół - poczynając od programu, poprzez jadłospis planowany indywidualnie z dietetykiem, wyposażenie naszych sal, a nawet muzyka, której słuchają pociechy, jest doskonale zaplanowany przez szereg specjalistów oraz uzgodniony z rodzicami.
Przez cały czas kiedy państwa dzieci znajdują się pod naszą opieką, macie państwo wpływ na to co oferujemy i jak zajmujemy się najmłodszymi - jako rodzice wiemy jak ważny i często pomijany jest głos rodzica w instytucjach zajmujących się opieką nad dziećmi. Dlatego gwarantujemy państwu, że zawsze jesteśmy do Waszej dyspozycji i chętnie wysłuchamy próśb oraz pytań z państwa strony. Żaden program nie jest do końca doskonały, a tylko wspólnie możemy go ulepszać - w końcu państwo znacie swoje dzieci najlepiej :) 
   Aby nie być gołosłownym, znajdziecie państwo u nas możliwości, które są niespotykane nigdzie indziej:
 
1. Zanim zapiszecie do nas swoje dziecko chcielibyśmy spotkać się z wami osobiście - poznać rodziców, dziecko, a także odpowiedzieć na państwa pytania, rozwiać przeróżne wątpliwości oraz pokazać państwu nasze żłobki od środka.
2. Jesteś matką karmiącą?  Zawsze i o każdej porze znajdziesz u nas możliwość nakarmienia swojego dziecka w komfortowy sposób.
3. Okres adaptacyjny dostosujemy indywidualnie do twoich potrzeb, możesz przebywać ze swoim dzieckiem na początku tak długo jak tylko zapragniesz.
4. Pracujesz blisko i chcesz odwiedzać swoje dziecko? Rób to kiedy masz na to ochotę - w końcu chodzi o jego dobry rozwój i samopoczucie.
5.  Chcielibyście aby dziecko było nadal karmione mlekiem matki? Przynieś nam je, a przechowamy je dla ciebie i nakarmimy malucha.
6. Do twojej dyspozycji mamy Położną, fizjoterapeutę a nawet Doulę, których w całym kraju jest tylko kilkadziesiąt. (Słowem tym określa się wyszkolone, doświadczone w swoim macierzyństwie kobiety, które wspierają rodzącą w czasie samego porodu, jak również pomagają w połogu oraz doradzają w czasie ciąży.) Do naszej dyspozycji jest również Terapeuta, Psycholog dziecięcy oraz Logopeda i kilku innych specjalistów.
7. Nasze żłobki mają charakter kameralny, grupy są niewielkie - dzieci dzielimy wiekowo, tak aby każdej z grup zapewnić inny - dopasowany do wieku program. Pracujemy w dwóch grupach wiekowych: maluszki (do 2 roku życia) oraz starszaków (2-3 lata)
8. Zapewnimy Ci coś więcej, niż tylko opiekę nad twoim dzieckiem podczas gdy Ty pracujesz. Spotkamy się z Tobą w wolnym czasie i porozmawiamy na tematy takie jak prawidłowy rozwój, powiększenie rodziny, zdrowie fizyczne i psychiczne twojego dziecka, a nawet indywidualna opieka w godzinach innych niż standardowa praca naszego żłobka. Jeżeli chcesz porozmawiać jak rodzic z rodzicem i nurtują cię pewne sprawy lub problemy, to nasze drzwi są zawsze dla ciebie otwarte.
9. Nasze placówki przed uruchomieniem są całkowicie remontowane (budynek w Radziechowach został wybudowany od podstaw), a wszystkie zabawki i meble są nowe i posiadają atesty. 
10. Codziennie uzupełniamy nasze albumy ze zdjęciami na których będziecie mogli zobaczyć jak wasze dziecko bawiło się i co wspólnie tworzyliśmy (Facebook oraz Instagram)
11. Nasze placówki są w pełni monitorowane, wyposażone w systemy multimedialne, oczyszczacze powietrza, projektory itp.
12. W naszych sadach co roku zbieramy kilka ton jabłek, które przerabiamy na pyszne i zdrowe soki - te lądują w naszych żłobkach.
13. Na początku roku 2020 pojawiły się u nas zagrody pierwsze zagrody ze zwierzętami, które będziemy stale rozbudowywać. 
   W tym momencie posiadamy 7 instytucji na terenie powiatu żywieckiego:
- Radziechowy - ul. Sadowa 367a 
- Lipowa - ul. Lipowska 188 
- Milówka - ul. Dworcowa 5 (budynek starego Technikum)
- Mutne 59 (dawna szkoła podstawowa)
- Istebna 550 (budynek przedszkola a Dzielcu)
- Międzybrodzie Żywieckie - Beskidzka 6 
​- Przybędza - Cesarka 31
 
   Wszystkie zapisy odbywają się telefonicznie, pod numerem który znajdziecie państwo w zakładce Nasze Żłobki.
   Zapraszamy również do odwiedzenia naszych placówek i przeprowadzenia zapisu na miejscu.
bottom of page